Vítání svatého Martina na Facebooku

Předprodej vstupenek na hlavní program Vítání sv. Martina v neděli 14. listopadu letos dozná významné změny. Pro tento rok bude v neděli vstup do zámeckého parku zcela zdarma....

I když je většina akcí v rámci čtyřdenního programu zdarma, některé dílčí akce své vlastní vstupné mají. Přinášíme vám jejich přehled.

V rámci příprav na Vítání sv. Martina proběhnou dvě výtvarné dílny. Svatomartinská dílna pod vedením ZUŠ Blansko a Šicí dílna v režii Galerie města Blanska a blanenské farnosti. Vstup na každou z dílen je zpoplatněn 50 korunami, v ceně je započtený veškerý materiál.

V programu najdete také dva samostatné koncerty, na oba je možné zakoupit vstupenky v informační kanceláři Blanka a přes předprodejní síť Ticketportal. V hudebním salonu blanenského zámku zahraje ve čtvrtek Pacora Trio, etno-jazzový projekt fenomenálního houslisty Stano Palúcha. Vstupenky stojí 120 Kč, ve slevě pro seniory 80 Kč. Vstupenky na páteční koncert folkové legendy Nezmaři pořídíte za 250 Kč.

Pro vstup na sobotní akci Na víno s Martinem v zámeckém parku je třeba zakoupit degustační set, který obsahuje skleničku, náramek, seznam vinařů a propisku. Cena setu je 50 Kč. Přiložený náramek poslouží jako vrácenka a k prokázání bezinfekčnosti.

Samostatné vstupné 150 Kč zaplatíte také za vstupenku na Martinské hody v Katolickém domě a 50 Kč za účast na 40. ročníku Pochodu podzimním lesem. V sobotu i v neděli můžete v rámci komentovaných prohlídek navštívit i blanenský zámek. Vstupy do expozic jsou za běžné vstupné 80 Kč (snížené 40 Kč, rodinné 160 Kč). Za vstup do archeologické herny pro děti zaplatíte 10 Kč.