Vítání svatého Martina na Facebooku

K oslavám Vítání sv. Martina již neodmyslitelně patří také bohatá nabídka blanenských restaurací, které do svého menu zařazují svatomartinské speciality. V letošním roce si můžete na svatomartinském menu pochutnat v 19 restauracích a dvou kavárnách.

Čekají vás klasiky české kuchyně v podobě kachny i husičky se zelím a  knedlíkem, ale i gastronomické speciality místních kuchařů, kteří se klasikou pouze volně inspirují. Vítání sv. Martina podporují také kavárny Cafisco a Zákuskárna, které budou mít v nabídce kavárenské menu se svatomartinskými sladkostmi. Pokud se budete chtít vydat do některé z restaurací na slavnostní oběd či večeři, doporučujeme vám zarezervovat si místa s dostatečným předstihem, restaurace bývají ve svatomartinských termínech často plně obsazené.

Na této stránce budeme od začátku listopadu postupně zveřejňovat konkrétní svatomartinská menu ze všech přihlášených restaurací.


Sváteční menu restaurací budou průběžně doplněna podle toho, jak nám je budou jednotliví provozovatelé zasílat. Obvykle je přidáváme cca od začátku listopadu.

Z této nabídky také vytvoříme letáček, který bude všem zájemcům k dispozici v informační kanceláři Blanka.